مسیر نه چندان سخت تیم ملی فوتبال برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۶
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۷۸۰۰۳۵۷
به گزارش قدس آنلاین کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد قرعهکشی مسابقات انتخابی راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۶ و مقدماتی جام ملتهای آسیا ۲۰۲۷ در تاریخ ۲۷ جولای (یک تیرماه) برگزار میشود.
در همین رابطه AFC مسیر تیمهای ملی آسیایی و تیم ملی ایران برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۶ آمریکا، کانادا و مکزیک را ترسیم کرد که به شکل زیر است:
*دور اول مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶:
شامل ۲۲ تیم است که در رده بندی فیفا بین ردههای ۲۶ تا ۴۷ (آسیا) قرار دارند که در دو دیدار خانگی و خارج از خانه به مصاف یکدیگر میروند و ۱۱ تیم برنده به دور دوم مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ راه پیدا میکنند.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
*دور دوم مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶:
شامل ۳۶ تیم است که تیمهای رتبه ۱ تا ۲۵ فیفا در آسیا به اضافه ۱۱ تیم برنده مرحله اول در ۹ گروه تقسیم میشوند به طوری که هر گروه شامل ۴ تیم میشود. رقابت در یک سیستم دو مرحلهای است و دو تیم اول صعود میکنند. از هر گروه (مجموع ۱۸ تیم) تا مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی راه پیدا میکنند و مجوز حضور در جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ را کسب میکنند.
*مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶:
۱۸ تیم به سه گروه تقسیم میشوند و هر گروه شامل ۶ تیم است که در یک سیستم دو مرحلهای(رفت و برگشت) به رقابت میپردازند و دو تیم اول از هر گروه (در مجموع ۶ تیم) مستقیماً به مسابقات ۲۰۲۶ راه پیدا میکنند.
*مرحله پلی آف راه یابی به جام جهانی ۲۰۲۶:
شامل تیمهایی است که در سه گروه دور قبل در ردههای سوم و چهارم قرار گرفتند (مجموعاً ۶ تیم) و به دو گروه تقسیم میشوند، به طوری که هر گروه شامل ۳ تیم است که در سیستم لیگی با هم رقابت میکنند. دو تیمی که در هر گروه اول شوند مستقیماً به جام جهانی ۲۰۲۶ راه پیدا می کنند.
نتیجه سهمیه آسیا برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۶ با راه یابی ۸ تیم تکمیل می شود. بدین ترتیب شاگردان قلعه نویی طبق فرمول AFC از مرحله دوم مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ وارد رقابت میشوند.
منبع: قدس آنلاین
کلیدواژه: کنفدراسیون فوتبال آسیا مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ جام جهانی ۲۰۲۶ راه پیدا می کنند
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.qudsonline.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «قدس آنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۷۸۰۰۳۵۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
اعزام تیراندازان به جام جهانی باکو
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، جام جهانی تیراندازی از چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت ماه در باکوی جمهوری آذربایجان آغاز و تا ۲۳ اردیبهشت ماه ادامه دارد.
نمایندگان کشورمان در تپانچه با ترکیب هانیه رستمیان، گلنوش سبقت الهی و سجاد پور حسینی با هدایت محسن نصر طالبی بامداد امروز (سهشنبه)، ۱۱ اردیبهشت ماه راهی این مسابقات شدند.
نجمه خدمتی، فاطمه امینی، شرمینه چهلامیرانی، پوریا نوروزیان و امیر محمد نکونام نیز با هدایت مریم طالبی، پنجشنبه، ۱۳ اردیبهشت ماه عازم باکو خواهند شد.
برنامه جام جهانی تیراندازی در باکو به شرح زیر است:
پنجشنبه، ۱۳ اردیبهشت:
مقدماتی تپانچه ۱۰ متر میکس ساعت ۱۴:۴۵
جمعه، ۱۴ اردیبهشت:
فینال تپانچه ۱۰ متر میکس ساعت ۹
مقدماتی تپانچه ۱۰ متر مردان ۱۱
مقدماتی تپانچه ۱۰ متر زنان ۱۴:۴۵
شنبه، ۱۵ اردیبهشت:
فینال تپانچه ۱۰ متر مردان ۹:۳۰
فینال تپانچه ۱۰ متر زنان ۱۱:۱۵
مقدماتی تفنگ میکس ۱۴:۴۵
فینال تفنگ میکس ۱۷:۳۰
یکشنبه، ۱۶ اردیبهشت:
مقدماتی تپانچه ۲۵ متر زنان (دقت) ساعت ۸:۳۰
مقدماتی تفنگ ۱۰ متر مردان ساعت ۸:۳۰
مقدماتی تفنگ ۱۰ متر زنان ساعت ۱۲:۴۵
دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت:
مقدماتی تپانچه ۲۵ متر زنان (سرعت) ساعت ۸:۳۰
فینال تفنگ ۱۰ متر مردان ساعت ۹
فینال تفنگ ۱۰ متر زنان ساعت ۱۱
سهشنبه، ۱۸ اردیبهشت:
فینال تپانچه ۲۵ متر زنان ساعت ۹:۳۰
مقدماتی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت مردان ساعت ۸:۴۵
مقدماتی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان ساعت ۱۳:۱۵
چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت:
ادامه رقابتهای تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان و مردان در دور دوم
پنجشنبه، ۲۰ اردیبهشت:
فینال تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان ساعت ۸:۳۰
فینال تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت مردان ساعت ۱۰:۴۵
جمعه، ۲۱ اردیبهشت:
مقدماتی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان ساعت ۸:۴۴
مقدماتی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت مردان ساعت ۱۳:۱۵
شنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه:
فینال تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان ساعت ۱۴:۳۰
فینال تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت مردان ساعت ۱۶:۴۵
کد خبر 6092944